Інноватор з МХП: Ми на Вінничині робимо те, що Ілон Маск — в Австралії
Український аграрний гігант «Миронівський хлібопродукт» (МХП) продовжує експансію в сфері енергетичних інновацій. Один із розпочатих проєктів — «сховище» енергії, яке Research&Innovation підрозділ компанії, МХП Еко Енерджи, будуватиме на Вінничині. Про це розповів його керівник Олександр Домбровський в нещодавньому інтерв'ю "НВ Бізнес".
Саме інновації він вважає неодмінною умовою подальшого існування бізнесу. «Компанії як МХП одним із драйверів свого росту роблять інновації, внутрішню інноваційну конкуренцію. І задача — випускати продукти та сервіси, які є найбільш прибутковими», — зазначив Домбровський.
Енергетика, за його словами, важливий фактор безпеки як держави, так і підприємства, особливо «з урахуванням надзвичайно високої енергоємності української економіки». Домбровський, знаний апологет альтернативної енергетики, сподівається, що до 2050 року Україна сягне показника в 80 та вище відсотків споживання та виробництва «зеленої» енергії. Для цього МХП активно інвестує у біоенергетичні проєкти, зокрема, виробництво біоетанолу та «зеленого» водню.
«Один з дуже цікавих проєктів — Energy Storage, для накопичення електричної енергії. Щось схоже зробив Ілон Маск в Австралії. Зараз ми готуємо техніко-економічне обґрунтування на таке сховище енергії у Вінницькому регіоні», — розповів він. Такий «банк» енергії разом з «розумними» електромережами Smart Grid має стати частиною енергокластеру MHP Energy Hub.
«Цей проєкт є важливим кроком та прикладом для всього українського бізнесу та інших підприємств, адже ми хочемо показати всім, що отриману енергію можна використовувати для власних потреб підприємств, для оптимізації енергоспоживання і забезпечення енергетичної незалежності всього виробничого циклу», — підкреслив Домбровський.
Нагадаємо, у 2017 році Ілон Маск через парі за 100 днів збудував в Австралії найбільше енергосховище — простіше кажучи, величезний акумулятор. За даними керівництва Hornsdale Power Reserve (офіційна назва батареї), вона забезпечує зниження витрат на експлуатацію електромережі приблизно на 90%.
Джерело: nv.ua